Projekteerija: Arhitektuuribüroo Tiivi Torim OÜ
Arendja: Kivi Apartments OÜ
Ehitaja: KRC Ehitus OÜ
Müük: Uus Maa Tartu büroo OÜ

Arhitektuurne lahendus

Elamute arhitektuuri iseloomustavad kandilised vormid, looduslähedased värvitoonid ning eriliselt silmapaistvad detailid. Kolm analoogse arhitektuuriga elamut moodustavad ühtse ja harmoonilise terviku, milles on olemas nii soliidsust kui ka hubasust.

Korterelamud on kolme täiskorrusega ja lamekatusega modernsed hooned. Esimese ja teise korruse fassaad on viimistletud krohviga. Kolmas korrus on kaetud puitvoodriga. Rõdusid katab diagonaalne puitsõrestik. Fassaadidele paigaldatakse valgustuselemendid tänavafassaadi elavdamiseks ja linnaruumiga sidumiseks.

Enamikele korteritele on projekteeritud rõdud ning eriti eksklusiivsed on kolmanda korruse korterid, mille juurde kuuluvad suured katuseterrassid, kust avanevad vaated igasse ilmakaarde.

Konstruktiivne lahendus

Vundament ja sokkel:
Hooned on vaivundamendil. Hoonete kandvate seinte toetuseks on rajatud vaialusele monoliitsest raudbetoonist lintrostvärk.

Kandvad seinad:
Korterelamute välisseinad ning kandvad vaheseinad on Columbia kivist paksusega 190 mm. Plokiõõned on armeeritud ning kõik avad betoneeritud. Kolmanda korruse välisseinad on vahelagedele toetuvad soojustatud puitkarkass-seinad, kandvad siseseinad õõnesplokkidest paksusega 190 mm ja 140 mm.

Horistontaalsed kandetarindid on raudbetoonist õõnespaneelid pakusega 220 mm ja 200 mm.

Välisseinte soojustus:
Sokliosa kõrguseni maapinnast on kaetud hüdroisolatsiooniga, soojustatud polüstürooliga 150 mm ning viimistletud dekoratiivse mineraalse krohviga. Välisseinad ülalpool soklijoont on soojustatud polüstürooliga 200 mm ja kaetud dekoratiivse mineraalse krohviga . Hoonete kolmanda korruse seinad on rajatud puitkarkassil 50x150 mm, vahel mineraalvillasoojustus 150 mm. Karkassipostide sisepinda kinnitatud puitroovide vahel on mineraalvilla soojustus 50 mm. Roovide küljes on OSB-plaat 12 mm, aurutõkkeks polüetuleenkile ja kipsplaat. Karkasside välispinnale on paigaldatud tuuletõkke-kipsplaat, vertikaalsed puitroovid ja viimistluseks laudvooder.

Katus:
Kolmanda korruse katuslaed on rajatud põhiosas puittalastikule 50x200 mm. Talade vahele on paigaldatud mineraalvillasoojustus. Laetalade all aurutõke, OSB-plaat 12 mm ja kipsplaat 13 mm. Laetalade peale on kinnitatud veekindel vineer, polüstüroolsoojustus 100-250 mm, tuulutussoontega mineraalvillaplaat 30 mm. Katusekatteks on rullmaterjal.

Trepikoja katuslagi on lahendatud monteeritavatele raudbetoon-õõnespaneelidele.

Katuslagi soojustatakse mineraalvilla- ja polüstüroolkihtidega. Soojustuskiht kaetakse tuulutussoontega varustatud mineraalvillaplaatidega, millele paigaldatakse rullmaterjalist katusekate. Soojustuse kogupaksus 300 - 450 mm.

Vahelaed:
Vahelaed lahendatakse monteeritavate raudbetoonist õõnespaneelidega. Vahelagede müratõkke ja põrandakütte isoleerimiseks paigaldatud 30 mm mineraalvillaplaadile on valatud võrguga armeeritud betoonplaat paksusega 80 mm.

Siseseinad:
Korteritevahelised seinad on Columbia kivist paksusega 190 mm. Korteri siseseinad on õõnesplokkidest paksusega 90 mm ja 140 mm.

Avatäited:
Aknad ja rõduuksed on värvitud lahusraamsed puitaknad ja - uksed. Korterite välisuksed ja panipaikade juurdepääsu uksed on tulekindlad EI-30 tuletõkkeuksed. Trepikodade välisuksed on metallklaasuksed.

Rõdu:
Rõdud on lahendatud raudbetoonplaatidega. Rõdude välispinnad kaetakse kaldse laudvoodriga.

Tehnokommunikatsioonid

Elekter:
Korteritesse paigaldatakse projektijärgne kaabeldus, pistikupesad ja lülitid. Sanitaarruumidesse paigaldatakse valgustid. Igal korteril on oma elektrimõõtja.

Küte:
Ruumide, sh duširuumi,  põhikütteks on kaugküttel põhinev vesipõrandaküttesüsteem. Igasse korterisse tuleb põrandakütte kollektor, millede ette paigaldatakse soojusmõõtjad.

Ventilatsioon:
Igas korteris on mehaaniline väljatõmbe süsteem. Värske õhu juurdepääs tagatakse välisseina paigaldatud Fresh-klappidega ja köögipliitidele mehaaniliste väljapuhkesüsteemidega.

Nõrkvool:
Korterites on kaabel - TV ühendus ja internetivalmidus. Hoonetes on ette nähtud  autonoomsed  tulekahjusignalisatsiooniandurid.

Valve, turvalisus
Välisuksed varustatakse fonolukkudega, korteritesse paigaldatakse uksetelefonid. Korterites on valvesignalisatsiooniga liitumise võimalus.

Energiatõhusus
Korterelamutele on väljastatud energiamärgis C.