Filosoofi 17 korterelamu - kodu miljööväärtuslikus keskkonnas
Viga
  • Viga uudisvoo andmete laadimisel
  • Viga uudisvoo andmete laadimisel
  • Viga uudisvoo andmete laadimisel

Ehitus

Projekteerija: OÜ R.Valk Arhitektuuribüroo
Ehitaja: OÜ Vennad Ehitus
Arendaja: OÜ Tre Kronor Invest
Müük: Uus Maa Tartu büroo

Hoone asendiplaaniline lahendus

Paigutus krundil

Korterelamu on kavandatud traditsiooniliselt piki tänavajoont. Korterelamu peafassaad on pööratud tänava poole. Teine sissepääs ja trepikoda on suunatud õue poole, kuhu on projekteeritud parkla.

Haljastus ja heakord

Kinnistu juurde kulgev juurdepääsutee asfalteeritakse, parkimisala ja kõnniteed kaetakse betoonkivist kattega. Ülejäänud krundi pind haljastatakse muru ja madalate põõsastega. Haljasalale rajatakse laste mänguväljak.

Hoone arhitektuurne lahendus

Arhitektuurse lahendusega on taotletud hoone vastavust funktsioonile, keskkonda sobivust ja arhitektuurset mastaapsust antud asukohas.

Hoonel on kaks põhikorrust ja üks katusekorrus. Osa hoonealusest pinnast on kellerdatud. Keldris paiknevad ühiskasutusega tehniline ruum ja korterite panipaigad.

Hoone sokliosa on värvitud halliks. Fassaadi viimistlusmaterjaliks on kasutatud looduslikus soojas beežis toonis vertikaalset puitlaudist. Hoonete puidust välisuksed ja akende piirlauad on kontrastses tumehallis toonis. Sellega vastanduvad valges toonis aknaraamid.

Pööningukorruse ruumide valgustamiseks kasutatakse vintskappe ja katuseaknaid ning hoone otstes viilualuseid aknaid.

Korterelamu on kaetud kahekaldelise katusega, mille harjajoon on paralleelselt tänavaga ja osaliselt risti tänavaga. Katus kaetakse tumehallis toonis plekk-kattega. Elektriküttega vihmaveerennid ja -torud on plekist, katusekattega analoogses toonis.

Hoone konstruktiivne lahendus

Sokkel

Hoone sokkel on FIBO plokkidest, mis kaetakse soojustuse ja krohviga.

Ümber hoonete rajatakse kaldega sillutisvöö, mis viib sadeveed hoonest eemale.

Kandvad seinad

Korterelamu välisseinad ja kandvad siseseinad on kivikonstruktsioonis (FIBO plokid).

Välisseinad kaetaks kivivill-soojustusega, tuuletõkkeplaadiga ja viimistluspuiduga vastavalt fassaadi projektlahendusele.

Vaheseinad

Ruumide vahel on kergplokkidest seinad või kipsplaat- vaheseinad, kahekordse kipskattega mõlemalt poolt.

Vahelaed

Vahelaed on betoonelementidest. Korterite kõrgus põrandast vahelae konstruktsioonini on 2.60. Keldriruumide kõrgus on 2.2 m.

Katus

Katuse kandekonstruktsioon on puittaladel. Trepikoja katuslaes on suitsuärastuseks ja valgustamiseks ette nähtud valguskuppel, mida kasutatakse ka katusele pääsuna.

Küte ja ventilatsioon

Küte

Korterelamut köetakse kaugkütte baasil. Korteritesse on planeeritud vee baasil põrandaküte. Sanitaarruumidesse paigaldatakse reguleeritav elektripõrandaküte.

Küttekehad varustatakse termostaatventiilidega ja süsteemide kõrgemad punktid õhueraldajatega.

Ventilatsioon

Hoonesse on ette nähtud mehaanilised kohtväljatõmbe süsteemid igast korterist eraldi. Väljatõmbed toimuvad korterite vaheliste šahtide kaudu ja teenindavad kööke, sanitaarruume, tehnilisi ruume ja panipaiku. Šahtides paiknev ventilatsioonitorustik on isoleeritud. Kivikonstruktsioonis ventilatsioonišahtid kulgevad läbi katuslae. Välisõhu juurdevool ruumidesse toimub välisseintesse ja akendesse paigaldatud nn. "avatavate õhupilude" kaudu.

Hoone korteritele on projekteeritud fonolukusüsteem. Hoones on ette nähtud ühtne kogu hoonet hõlmav automaatne tulekahjusignalisatsioonisüsteem.

Korterelamule on väljastatud C-klassi energiamärgis.


Paljudel juhtudel kasutatakse uue kodu ostmisel pangalaenu. Soovitame uue kodu otsima hakkamise eel uurida laenu saamise tingimusi, siis on hea nendes raamides sobivat uut kodu otsida. Pankadel on valik erinevaid laenutooteid erinevate vajaduste ja võimalustega klientidele, sageli tehakse klientidele personaalseid pakkumisi.

Kodulaenu käsitlevat üldist teavet võite lugeda edasi siit.

Kinnisvara ostmisel laenuga või laenu võtmisel kinnisvara tagatisel on vajalik tagatiseks seatav kinnisvara pantida. Kinnisvara panti nimetatakse hüpoteegiks. Hüpoteek mõjutab oluliselt kinnisvara omanikku, samuti mõjutab see kinnisvara väärtust.

Hüpoteekidega seonduvast saate lihtsama ülevaate siit.

Kinnisvara ostmisel laenuga või laenu võtmisel kinnisvara tagatisel on üldjuhul tarvis hinnata tagatiseks seatava kinnisvara turuväärtus. Professionaalset kinnisvara hindamist on tarvis veel mitmel juhul.

Kinnisvara hindamise valdkonda puudutavatest teemadest saate lihtsama ülevaate siit.

Hoonetel ja korteritel peab olema energiamärgis. Selle eest vastutab omanik. Korteri või maja ostjal on õigus nõuda energiamärgist. Korteriomanikul on õigus nõuda energiamärgist korteriühistult. Mida endast kujutab energiamärgis, kuidas seda tellida ja milline on vastutus?

Vastustest nendele ja teistele küsimustele saate edasi lugeda siit.

Tartu LV uudised

Äripäeva KV uudised

Uus Maa uudised