Viga
  • Uudisvoo info laadimisel tekkis viga.
  • Uudisvoo info laadimisel tekkis viga.
Ehitus Prindi Saada link

Arendaja: Saarevaim OÜ
Ehitaja: Deckol Ehitus OÜ
Projekteerija: Liivima Arhitektid OÜ
Arhitekt: Vilmar Lill
Müük: Uus Maa Tartu büroo OÜ

Kandekonstruktsioonid

Vundamendid ja sokkel

Hoone rajatakse monoliitsest raudbetoonist lintvundamendile. Kogu hoone osas eemaldatakse täitepinnas. Hoone vundament rajatakse moreenile. Taldmiku alla tehakse tihendatud killustikualus paksusega 200 mm. Seejärel täidetakse kogu põrandaalune tihendatud liivaga. Liiva tihendustegur 0,95. Tihendatud liivakihile paigaldatakse soojustus 150 mm ja valatakse põrand.
Hoone sokkel moodustatakse monteeritavatest soojustatud raudbetoonpaneelidest paksusega 380 mm. Sokkel ulatub maapinnast ~300 mm kõrgemale.

Põrandad

Põrandad pinnasel

Pinnasele toetuvad põrandad rajatakse raudbetoonist armeerituna võrkudega. Põrandad hakkavad toetuma liivast ja soojustusest koosnevale täitekihile. Täitekihi vajalik tihendustegur on 0,95. Põrandate alune täitekiht kujuneb nii paksuks, et kapillaartõus ei ulatu põrandani ja põrandaid ei ole vaja alt niiskuse vastu isoleerida. Põrandasse on ette nähtud rajada vesipõrandaküte.
Põrand pinnasel eraldatakse vertikaalsetest kandekonstruktsioonidest (seinad, postid ja seadmevundamendid) ca 10 mm paksuse elastse vuugitihendiga ja vuugid täidetakse elastse vuugimassiga.

Põrandad vahelagedes

Vahelagedes rajatakse põrandad raudbetoonist paneelidele H=220. Paneelidele paigaldatakse isolatsioonikiht ja valatakse betoonplaat paksusega ~ 80 mm. Põrandasse paigaldatakse vesipõrandaküte.

Seinad

Välisseinad

Hoone välisseinad moodustatakse AS Tartu Maja Betoontoodete kolmekihilistest soojustatud raudbetoonpaneelidest paksusega 380 mm (150/150/80). Välisseintele tagatakse soojajuhtivus max 0,24 W/m2K.
Vaata kvaliteeti ja paneeli lõiget siit.

Siseseinad

Korteritevahelised kandvad siseseinad moodustatakse AS Tartu Maja Betoontoodete ühekihilistest raudbetoonpaneelidest paksusega 200 mm. Mittekandvad siseseinad rajatakse kergkarkassile. Kandvad seinad peavad vastama tulepüsivusele R30.
Vaata kvaliteeti ja paneeli lõiget siit.

Vahelaed

Vahelaed moodustatakse monoliitsetest õõnespaneelidest kõrgusega 220 mm. Õõnespaneelidele rajatav vahelagi kaetakse isolatsiooniga ja rajatakse monoliitsest betoonist armeeritud põrandaplaat. Paneelid peavad vastama tulepüsivusele R30.

Katuslaed

Hoonel on soojustatud ja ventileeritud lamekatus, mis rajatakse raudbetoonist õõnespaneelidele. Katuse tuulutamiseks kasutatakse alarõhutuuluteid. Katus soojustatakse vahtpolüstüreeni ja tuulutussoontega villaplaadiga paksusega ~ 180 mm. Katusele tagatakse soojajuhtivus mitte üle 0,20 W/m2K. Katuse kalded on vähemalt 1:40 ja antakse soojustusega.

Sise-ja välisviimistlus

Siseviimistlus teostatakse vastavalt tellija maitsele ja võimalustele.

Välisviimistluseks jääb juba tehases lõppviimistluse saanud värvitud betoonpind, põhiline värvitoon on beežikas - Caparol Palazzo 205 ja Tameo 45. Hoone sokkel on ette nähtud hall. Akna ja karniisiplekid ning vihmaveetorud on toon toonis.

Küte ja ventilatsioon

Ridaelamusse on ette nähtud kaugküte, igasse boksi tuleb oma soojasõlm. Kogu boksis on ette nähtud põrandaküte. Tubades on seintel termoregulaatorid. Ventilatsioon lahendatakse eriprojektiga, elamusse on ette nähtud mehaanilise väljatõmbega ventilatsioon, sissepuhe saab toimuma spetsiaalsete klappide kaudu. Kütte- ja ventilatsiooniprojektid tellitakse eraldi ehitustööde käigus.

Tulekaitse abinõud

Hoone tulepüsivusklass on TP-2. Iga korter moodustab omaette tuletõkkesektsiooni. Kõigisse korterisse tuleb ette näha vähemalt üks suitsuandur. Katusele pääs on antud elamu tagaküljelt tuletõrjeredeli kaudu.

 

Koostööpartnerid

deckol

arens_logo

Sunorek

Tank
Laenudest

Paljudel juhtudel kasutatakse uue kodu ostmisel pangalaenu. Soovitame uue kodu otsima hakkamise eel uurida laenu saamise tingimusi, siis on hea nendes raamides sobivat uut kodu otsida. Pankadel on valik erinevaid laenutooteid erinevate vajaduste ja võimalustega klientidele, sageli tehakse klientidele personaalseid pakkumisi.

Kodulaenu käsitlevat üldist teavet võite lugeda edasi siit.

Hüpoteekidest

Kinnisvara ostmisel laenuga või laenu võtmisel kinnisvara tagatisel on vajalik tagatiseks seatav kinnisvara pantida. Kinnisvara panti nimetatakse hüpoteegiks. Hüpoteek mõjutab oluliselt kinnisvara omanikku, samuti mõjutab see kinnisvara väärtust.

Hüpoteekidega seonduvast saate lihtsama ülevaate siit.

Hindamisest

Kinnisvara ostmisel laenuga või laenu võtmisel kinnisvara tagatisel on üldjuhul tarvis hinnata tagatiseks seatava kinnisvara turuväärtus. Professionaalset kinnisvara hindamist on tarvis veel mitmel juhul.

Kinnisvara hindamise valdkonda puudutavatest teemadest saate lihtsama ülevaate siit.

Energiamärgisest

Hoonetel ja korteritel peab olema energiamärgis. Selle eest vastutab omanik. Korteri või maja ostjal on õigus nõuda energiamärgist. Korteriomanikul on õigus nõuda energiamärgist korteriühistult. Mida endast kujutab energiamärgis, kuidas seda tellida ja milline on vastutus?

Vastustest nendele ja teistele küsimustele saate edasi lugeda siit.

Euribor

Äripäeva KV uudised

Uus Maa uudised