Arendaja: Saarevaim OÜ Ehitaja: Deckol Ehitus OÜ Projekteerija: Liivima Arhitektid OÜ Arhitekt: Vilmar Lill Müük: Uus Maa Tartu büroo OÜ
Kandekonstruktsioonid
Vundamendid ja sokkel
Hoone rajatakse monoliitsest raudbetoonist lintvundamendile. Kogu hoone osas eemaldatakse täitepinnas. Hoone vundament rajatakse moreenile. Taldmiku alla tehakse tihendatud killustikualus paksusega 200 mm. Seejärel täidetakse kogu põrandaalune tihendatud liivaga. Liiva tihendustegur 0,95. Tihendatud liivakihile paigaldatakse soojustus 150 mm ja valatakse põrand. Hoone sokkel moodustatakse monteeritavatest soojustatud raudbetoonpaneelidest paksusega 380 mm. Sokkel ulatub maapinnast ~300 mm kõrgemale.
Põrandad
Põrandad pinnasel
Pinnasele toetuvad põrandad rajatakse raudbetoonist armeerituna võrkudega. Põrandad hakkavad toetuma liivast ja soojustusest koosnevale täitekihile. Täitekihi vajalik tihendustegur on 0,95. Põrandate alune täitekiht kujuneb nii paksuks, et kapillaartõus ei ulatu põrandani ja põrandaid ei ole vaja alt niiskuse vastu isoleerida. Põrandasse on ette nähtud rajada vesipõrandaküte. Põrand pinnasel eraldatakse vertikaalsetest kandekonstruktsioonidest (seinad, postid ja seadmevundamendid) ca 10 mm paksuse elastse vuugitihendiga ja vuugid täidetakse elastse vuugimassiga.
Põrandad vahelagedes
Vahelagedes rajatakse põrandad raudbetoonist paneelidele H=220. Paneelidele paigaldatakse isolatsioonikiht ja valatakse betoonplaat paksusega ~ 80 mm. Põrandasse paigaldatakse vesipõrandaküte.
Seinad
Välisseinad
Hoone välisseinad moodustatakse AS Tartu Maja Betoontoodete kolmekihilistest soojustatud raudbetoonpaneelidest paksusega 380 mm (150/150/80). Välisseintele tagatakse soojajuhtivus max 0,24 W/m2K. Vaata kvaliteeti ja paneeli lõiget siit.
Siseseinad
Korteritevahelised kandvad siseseinad moodustatakse AS Tartu Maja Betoontoodete ühekihilistest raudbetoonpaneelidest paksusega 200 mm. Mittekandvad siseseinad rajatakse kergkarkassile. Kandvad seinad peavad vastama tulepüsivusele R30. Vaata kvaliteeti ja paneeli lõiget siit.
Vahelaed
Vahelaed moodustatakse monoliitsetest õõnespaneelidest kõrgusega 220 mm. Õõnespaneelidele rajatav vahelagi kaetakse isolatsiooniga ja rajatakse monoliitsest betoonist armeeritud põrandaplaat. Paneelid peavad vastama tulepüsivusele R30.
Katuslaed
Hoonel on soojustatud ja ventileeritud lamekatus, mis rajatakse raudbetoonist õõnespaneelidele. Katuse tuulutamiseks kasutatakse alarõhutuuluteid. Katus soojustatakse vahtpolüstüreeni ja tuulutussoontega villaplaadiga paksusega ~ 180 mm. Katusele tagatakse soojajuhtivus mitte üle 0,20 W/m2K. Katuse kalded on vähemalt 1:40 ja antakse soojustusega.
Sise-ja välisviimistlus
Siseviimistlus teostatakse vastavalt tellija maitsele ja võimalustele.
Välisviimistluseks jääb juba tehases lõppviimistluse saanud värvitud betoonpind, põhiline värvitoon on beežikas - Caparol Palazzo 205 ja Tameo 45. Hoone sokkel on ette nähtud hall. Akna ja karniisiplekid ning vihmaveetorud on toon toonis.
Küte ja ventilatsioon
Ridaelamusse on ette nähtud kaugküte, igasse boksi tuleb oma soojasõlm. Kogu boksis on ette nähtud põrandaküte. Tubades on seintel termoregulaatorid. Ventilatsioon lahendatakse eriprojektiga, elamusse on ette nähtud mehaanilise väljatõmbega ventilatsioon, sissepuhe saab toimuma spetsiaalsete klappide kaudu. Kütte- ja ventilatsiooniprojektid tellitakse eraldi ehitustööde käigus.
Tulekaitse abinõud
Hoone tulepüsivusklass on TP-2. Iga korter moodustab omaette tuletõkkesektsiooni. Kõigisse korterisse tuleb ette näha vähemalt üks suitsuandur. Katusele pääs on antud elamu tagaküljelt tuletõrjeredeli kaudu.
|